YEŞİL OTOMASYON

Elektronik sektöründe günümüzde enerji verimliliği, nesnelerin interneti ve bulut teknolojileri giderek yaygınlık kazanmakta ve ülkemiz açısından da bu alanlarda yapılacak çalışmalara her geçen gün daha fazla ihtiyaç hissedilmektedir. Yeşil Otomasyon firması da bu amaca hizmet etmek maksadıyla Aralık 2014 tarihinde faaliyetine başlamıştır.

Faaliyete başladıktan hemen sonra bulut teknolojileri üzerinde çalışan İngiltere merkezli bir girişim firması olan Cloudview ile donanım tasarımı konusunda bir danışmanlık anlaşması imzalayarak bulut ve nesnelerin interneti konularındaki çalışmalarını somut bir temele oturtmuştur.

Bu kapsamda Cloudview firması için Visual Network Adapter (VNA – Görsel Ağ Bağdaştırıcısı) kartının tasarımı Yeşil Otomasyon tarafından yapılmış ve EMC testlerinden onay raporu alınmıştır. Bu ürünün seri üretimine başlanmış ve düzenli olarak ihracatı yapılmaktadır.

Aynı zamanda VNA isimli ürünün Türkiye içerisindeki dağıtımı ile ilgili de Cloudview firması ile anlaşılmış ve bu konudaki çalışmalara önümüzdeki zaman içerisinde daha fazla ağırlık verilmesi kararlaştırılmıştır.

Bunun dışında araçlar için kamera kayıt ve araç takip sistemleri üzerinde Ar-Ge çalışmalarını ve geliştirmelerini sürdürmektedir.

Yeşil Otomasyon’ un enerji verimliliği konusundaki çalışmaları da aynı zamanda devam etmektedir. Bu kapsamda Led aydınlatma ürünlerinde kullanılan yüksek güçlü IP67 sızdırmazlık özellikli sürücü devrelerin tasarımı tamamlanmış ve üretimine başlanmıştır. Bununla birlikte aydınlatma otomasyonu konusundaki Ar-Ge çalışmalarımız da devam etmektedir.

Yeşil Otomasyon’ un önem verdiği konulardan bir diğeri de elektrikli araç şarj istasyonları ile ilgili devam eden Ar-Ge çalışmalarıdır. Yurt içindeki bir firma için tasarlanan insan makine arayüzü (HMI – Human Machine Interface) elektrikli araç şarj istasyonlarının ödeme toplama ve tek bir merkezden izlenme ve kontrol edilmesini sağlayan en önemli kısmıdır. Bunun yanı sıra elektrikli araç şarj istasyonlarındaki en önemli parçalardan bir diğeri olan Haberleşme Kutusunun da tasarımı tamamlanmış ve üretimine başlanmıştır. Haberleşme kutusu elektrikli araç ile şarj istasyonu arasındaki elektriksel güvenliği ve haberleşmeyi sağlamaktadır ve IEC-61851-1 Mod3 standartlarına göre tasarlanmıştır.

MİSYONUMUZ

Enerji verimliliği, nesnelerin interneti ve bulut teknolojileri konularında araştırma geliştirme odaklı çalışmalar yaparak daha basit, daha akıllı ve daha güvenli çözümler sunmak.

VİZYONUMUZ

Yenilikçi ve Ar-Ge odaklı yaklaşımımızla insanların yaşam kalitesini artıran yüksek teknoloji ürünleri ulusal ve uluslararası pazarlara ulaştırmak.